Bacak Estetiği Nasıl Yapılır

BACAK ESTETİĞİ NASIL YAPILIR?

Yayın Tarihi19 Ekim 2016 | ESTETİK CERRAHİ

Bacak estetiği aslında oldukça kapsamlı bir operasyon ve birden fazla farklı işlemin bacaklar üzerinde uygulanması ile en doğru sonuçlar alınabiliyor. Her kadında bacaklardaki sorun aynı olmadığı için kişiye özel bir operasyon düzenlemesinin yapılması gerektiği de bir gerçek. Sizler için bacak estetiği nasıl yapılır sorusuna bir cevap vermeye çalıştık.

Bacak estetiğini gerekli kılan durumlar arasında bacakların eşit görünmemesi, fazla ince veya kalın olmaları, parantez bacak sendromu ve fazla yağlanma gibi durumlar yer almaktadır ve bunların her biri için farklı uygulamalar yapılmaktadır.

Bacakların fazla ince veya asimetrik olmaları halinde, vücudun farklı yerlerinden alınan kök yağ hücreleri, bacaktaki gerekli noktalara enjekte ediliyorlar ve bu yağ hücrelerinin aşağı yukarı yarısı sonsuza dek varlığını sürdürüyor. Böylece bacaklardaki farklı görünümlerin ve fazla inceliklerin kalıcı olarak ortadan kaldırılmaları mümkün oluyor. Bu tip operasyonlarda günlük yaşama dönme süresi bir kaç günden daha uzun olmuyor.

Çeşitli hastalık ve kazalardan kaynaklanan bacak deformasyonlarında kök hücre ile çözüm elde etmek bir hayli zor olabiliyor ve bu durumlarda devreye silikon protezler giriyor. Silikon protezler sayesinde daha kritik sonuçlar elde etmek mümkün olduğu için bu uygulamaların iyileşme süreci de yağ enjeksiyonuna göre biraz daha uzun sürebiliyor. Ancak elde edilen sonuçlar bacaklardaki deformasyonların neredeyse tamamen ortaya kaldırılmasını sağlayabiliyor.

Bazense bacakların fazla kalın olması sebebiyle yahut bir bacaktaki yağ birikimi nedeniyle o bacağın yağlarının alınması gerekebiliyor. Bu iş için liposuction uygulanıyor ve yaklaşık olarak bir saatlik operasyon herşeyin tamamlanması için yeterli. Tabii ki operasyondan sonra doktorunuzun size almanızı söyleyeceği sıkı korseleri de giyerek bacakların şekil almasına yardımcı olmak gerekli. Bir kaç günlük bir dinlenme günlük hayata dönüşünüz için yeterli olacaktır.

Bazı operasyonlardan sonra bacaklarda deri fazlalıkları olabilir yahut çok hızlı zayıflayan kadınlarda bacaklarda ciddi sarkmalar ortaya çıkabilir. Bu tip durumlarda ise bacak germe ameliyatı fazlalık derilerin alınmasına yardımcı olmaktadır. Her ne kadar bu tip işlemlerde dikiş atılması gerekli olsa da, kendiliğinden eriyen estetik dikişlerin kullanımı rahatsızlıkları önlemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.