Ayrılık Acısı Nasıl Geçer

AYRILIK ACISI NASIL GEÇER?

Yayın Tarihi10 Kasım 2016 | EVLİLİK

Bir ilişkinin ya da evliliğin sona ermesi maalesef her ne kadar istemesek de hayatımız içerisinde karşımıza çıkabilen durumlar arasında yer alıyor ve bu durumu genellikle oldukça sancılı bir ayrılık acısı da takip ediyor. Ayrılığın sonrasında yaşanan bu aşk acısı, birlikte geçirilen zamanların hatırlanması ve genellikle sadece güzel anılara odaklanılması sebebiyle bir süre sonra depresyona bile yol açabiliyor. Dolayısıyla ayrılık acısı nasıl geçer sorusunun cevabı, bu acının ruhen bize eziyet etmesine engel olabilmek için bilmemiz gerekenler arasında.

Ayrılık acısından kurtulabilmek için ilk yapmanız gereken şey, size onu hatırlatacak herşeyi atmak veya görmeyeceğiniz bir köşeye kaldırmak. Fotoğraflar, eşyalar, hediyeler, sosyal medya hesapları ve diğer ona ait her şeyi ulaşamayacağınız bir yere kaldırın ve hayatınızdan ona dair tüm işaretleri silin. Bunu yaptığınız zaman çok daha kolay bir şekilde onun anılarını silmek mümkün olacaktır ve unutma süreciniz bir hayli kısalacaktır.

Tabii ki ayrılığın ardından onunla geçirdiğiniz vaktin boşa çıkması nedeniyle kendinizi bir boşluk içerisinde hissetmeniz de bir hayli normal. Bu vaktin verimli ve ilginizi çeken şeylerle doldurulması ise kafanızı dağıtmanıza yardımcı olacak. Eğer ilgilendiğiniz konular varsa ve hobilere meraklı bir insansanız, tek yapmanız gereken bu konulara yoğunlaşarak uzun süredir yapamadığınız şeyleri yapmak. Spor, el sanatları, müzik, resim, kitap okumak, bilimle ilgilenmek gibi sizin ilginizi çekebilecek her türlü konu, hayata yeniden sıkıca sarılmanız için size bir sebep sunacaktır.

Ayrılığın ardından kendinizi sigaraya, içkiye vurduysanız, bunların hayat kalitenizi ciddi anlamda düşürerek size rahatsızlık vereceğini de unutmamalısınız. Zira bu ürünler her ne kadar başlarda size destek oluyor gibi görünseler de, bir süre sonra hayat şevkinizin solmasına neden olacaklardır ve ayrılığın acısını daha uzun süre geçirmenize neden olacaklardır. Bunun yerine düzenli uyku, sağlıklı beslenme ve spor üçlüsü ile hayatınızı daha kolay bir şekilde keyifli bir hale getirmeniz mümkün.

Arkadaşlarınız ve aileniz de size bu süreçte ciddi bir destek sağlayacaktır. Onlarla geçirdiğiniz güzel vakit, bir süredir onları ihmal etmenizin de telafisi olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.