Ayrılık Acısı ile Baş Etmek

AYRILIK ACISI İLE BAŞ ETMEK

Yayın Tarihi04 Mayıs 2017 | EVLİLİK

Ayrılıklar hem sevgili olan çiftler hem de evli olanlar için oldukça zorlu anlar çünkü aylar hatta yıllar boyunca birlikte olduğunuz bir insanı bir anda hayatınızdan çıkartmaya çalışmak maalesef onun ciddi bir eksikliğini hissetmek ile son buluyor. Dolayısıyla pek çok kişi bu geçiş sürecinde kendi kendine kalmaktan çok korkuyor ve ayrılığın getirdiği derin hüznü kaldırmakta biraz zorlanıyor. Ayrılık acısı ile baş etmek aslında zor bir iş ancak bu dönemi başarılı bir şekilde atlatabilmek ve hayatınızı sürdürebilmek için takip edebileceğiniz bir kaç basit adım da mevcut.

İlişkiniz sona erdikten sonra hemen moralinizi yüksek tutmak için dikkatinizi dağıtacak şeylere yönelmeyin ve ilk olarak durumu kabullenmeye, acınızı da yaşamaya çalışın. Zira bu şekilde bastırılan kötü duygular genelde bir süre sonra daha sert biçimde geri geliyorlar ve bu duygularla başa çıkması çok daha zor olabiliyor. Bu yüzden ilk olarak üzülseniz de haftalarca sürse de acınızı sizinle birlikte taşıyın ve onu kafanızdan çıkarmak için mücadele etmeyi bırakın.

Ayrılığı biraz benimsemeye çalışırken bazı insanlar neden ayrıldığınızı söyleyip durup, tekrar birleşmeniz gerektiğini belirteceklerdir. Bu tip insanlardan uzak durmalı ve sizin yanınızda olacak bireylerle birlikte vakit geçirmelisiniz. Zira ayrılığınızın mutlaka haklı bir sebebi vardır ve bu haklı sebepten sizi döndürmek isteyebilecek kişilerin varlığı yeniden mutsuz bir ilişkiye dönmenize neden olabilir.

Bazıları ayrılığın üzerinden biraz zaman geçince, ilişkisini yeniden düşünmeye başlar ve ilişkideki yanlış ve doğruların nasıl olması gerektiğine kafa yorar. Ancak bu süreçte genellikle kötü olan hatıralar gözardı edilir ve diğer kişiye dair olumlu özellikler akla gelir durur. Bu yüzden artık bitmiş olan ilişkinize dair her şeyi aklınızdan çıkartmalısınız ve başka türlü olur muydu düşüncesinden uzaklaşmalısınız. Her şey şu anki halinde çünkü hiç bir şeyin başka türlü olma imkanı mevcut değildi.

Eğer çevrenizde eski partnerinizden kalma çok sayıda eşya ve hatıra varsa, bunlardan kurtulmak için bir an önce çaba göstermelisiniz. Çünkü onların varlığı bir süre sonra maalesef ilişkinin duygu durumu altında ezilmenize neden olacaktır ve ne kadar manevi değeri olursa olsun eski ilişkinize dair her fiziksel nesneyi ortadan kaldırmanızın size çok faydası olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.