Ayrılığı Kolay Atlatmanın Yolları

AYRILIĞI KOLAY ATLATMANIN YOLLARI

Yayın Tarihi09 Eylül 2017 | EVLİLİK

Ayrılıklar maalesef hayatın gerçekleri arasında yer alıyorlar ve herkes hayatında en az bir defa bu süreçten geçiyor. Çok severek bir ilişkiye ve hatta evliliğe başlamış olsak bile, hayatın bize getirdikleri ilişkiden soğumayı ve sevdiğimiz kişiden uzaklaşmayı sağlayabiliyor ve bu da maalesef ayrılığa giden yolun ilk adımı oluyor. Özellikle uzun vadeli ilişkilerden çıkanlar ayrılık döneminde kendilerini çok kötü hissediyorlar ve bu nedenle ayrılığı kolay atlatmanın yolları hakkında sizlere bir kaç kelamda bulunmak istiyoruz.

Ayrılığın yaşandığı günlerde kendinizi eve kapatıp hiç kimse ile konuşmadan, iletişim kurmadan günleri geçirmek istediğinizi biliyoruz. Ancak dışarı çıktığınızda illa ki birileri ile iletişim kurmak zorunda değilsiniz. Zira güzel ve sakin bir parka gidebilir, biraz dolaşabilir, hayvanlara ve bitkilere bakabilir, sessizliğin tadını çıkarabilirsiniz. Böylelikle ruh haliniz biraz daha iyileşecektir ve vücudunuz mutluluk veren hormonları bir miktar salgılayarak sizi karamsarlıktan çıkarmak için çaba gösterecektir.

Sosyallikten kendinizi tamamen koparmak istemenize karşın en yakın dostlarınızı bu çemberin dışında tutmayın. Zira onlar sevgiliniz olsa da olmasa da sizlerle birlikteler ve belki de ömrünüzün sonuna kadar sizin yanınızda olmaya devam edecekler. Sıkıntı ve dertlerinizi paylaşmak, ayrıca sizi neşelendirecek bir gün geçirmek için dostlarınızı sakın dışlamayın.

Eğer dostlarınız yakınlarınızda değilse tabii ki aileniz sizin için bekliyor olacaktır. Ailelerimiz başımıza ne gelirse gelsin bizlere destek olmak isterler ve bu nedenle kötü günlerinizde onlarla birlikte olmayı unutmamalısınız. Karşılıksız bir sevgi arıyorsanız bunu bulmanın en kolay yolu ailenizle güzel vakit geçirmek.

Spor veya sevdiğiniz herhangi bir hobi ile ilgilenmek de bu süreçte kafanızı ve bedeninizi meşgul etmenizi sağlayacaktır. Ancak sevdiğimiz işleri yaparken vücudun mutluluk ve tatmin hormonlarını salgıladığını da unutmamalısınız. Yani bunları sadece kafanızı meşgul etmek için değil, gerçekten mutlu olmak için yapabilirsiniz.

Ayrılığın size dünyanın sonu gibi geldiğini biliyoruz ancak hayatta ilginizi çekebilecek pek çok şey olduğu gibi karşınıza çıkacak pek çok insan da var. Neredeyse herkesin dünyada birden fazla eşi var ve bunlardan bir tanesi size uymadıysa illa ki bir diğerini bulacaksınız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.