Aydınlık Bir Cilt İçin Ne Yapmalı

AYDINLIK BİR CİLT İÇİN NE YAPMALI?

Parlak, güzel görünen, ışıltılı ve aydınlık bir cilde sahip olmak hepimizin hedefi çünkü özellikle yüz bölgesindeki canlılık veya cansızlık, ruh halimizin bile doğrudan değişmesine sebep oluyor. Bu bölgelerde yaşanan ton ve parlaklık değişimleri, başka insanlar tarafından nasıl algılandığımız üzerinde de bir hayli etkili. Dolayısıyla biz de aydınlık bir cilt için ne yapmalı sorusuna kozmetik açısından bir cevap vermeye çalıştık.

Güzel bir cildin ilk kuralı onun doğru bir şekilde nemlendirilmesidir. Çünkü doğru bir şekilde nemlendirilmemiş olan cilde ne yaparsanız yapın üzerindeki işlemler doğru şekilde oturmayacaktır ve bunun yanında makyajsız kaldığınızda kötü bir görünümle başbaşa kalmanız da mümkün olacaktır. Dolayısıyla hem makyaj yapmadan önce hem de evdeki makyajsız halinizde cildinizi düzenli olarak nemlendirmeyi unutmamalı, onun beslenmesine katkı sağlamalısınız.

Fondöten kullanmadan önce bir makyaj bazı uygulamak, bilhassa bu iş için özel hazırlanmış olan ışıltılı bazlarla birlikte, cildin aydınlatılmasında büyük bir önem taşıyor. Fondötenden önce uygulayacağınız bu makyaj bazı hem cildinizin daha aydınlık görünmesini sağlayacak hem de makyajın cildinizde daha kolay tutunmasını sağlayarak kötü bir görünüme engel olacaktır.

Son zamanlarda ışıltılı fondötenler popüler olduklar ancak zaten aydınlık bir baz kullandığımız için fondötenin çok fazla parlak, simli ve aydınlık olmadığından emin olun. Bunu yaparken de mat bir fondötene geçiş yapmamaya da tabii ki dikkat edin. Doğru bir baz seçtiyseniz orta karar aydınlıkta bir fondöten cildiniz için yeterli aydınlığı sağlayacaktır.

Transparan pudra yağlı görünüme engel olabilen mükemmel ürünler arasında çünkü aydınlık ciltler biraz yağlandıklarında hemen bunu belli edebiliyorlar. Bunu önlemek için en çok yağlanan burun ve çevresi, alnın orta kısmı gibi yerlere transparan pudra ile sabitleme yapabilir, bu bölgelerde bir gölge oluşmasını sağlayabilirsiniz. Fakat transparan pudrayı çok kaçırmak soluk bir renk vereceği için sadece belli yağlı bölgelere uygulayarak diğer bölgeler ile kontrast yaratmak daha çok işe yarayacaktır.

Makyajınız tamamlandıktan sonra onun en üstüne nemlendirici spreylerden sıkabilir ve bir yandan makyajı güzelce sabitlerken, diğer yandan nemli ve parlak bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.