Aşk İçin Yapılan Fedakarlıklar

AŞK İÇİN YAPILAN FEDAKARLIKLAR

Aşk hayatımızın bir parçası ve birlikte yaşlanmak istediğimiz kişiyle olan ilişkimizi sürdürmek için zaman zaman bazı fedakarlıklar da yapmamız gerekebiliyor. Ancak aşk için yapılan fedakarlıklar bazen gelecek yıllarda büyük pişmanlıklara sebep olabiliyorlar ve bu yüzden bazı sınırlarınız da olmalı. Sınırlarınız olmadığında ise biten bir aşkla birlikte elinizden kaçmış olan pek çok fırsata da üzülmeniz gerekecektir.

Bunlar arasında en önemlisi tabii ki bireyin kendi hayallerini bir kenara koyması ve aşkının hayallerini hayatının merkezine alması. Genellikle ilk dönemlerde bu bir sıkıntı olarak görülmese de, aşk ayrılık ile sonuçlandığında yahut aradan seneler geçtiğinde, tüm hayallerinizden vazgeçmiş olmanın sıkıntılarını hissetmeniz işten bile değil. Dolayısıyla hayatınızda sizin için çok önemli olan hayalleriniz varsa, bunları sakın bir kenara koymayın.

Bazı insanlar sevginizden faydalanmak ve sizi sevgiyi kullanmak için yeniden şekillendirme fırsatı yakalayacaklardır. Buna kesinlikle izin vermeyin kendi değer yargılarınıza, alışkanlıklarınıza ve karakterinize uzaklaşmayın. Çünkü sizi değiştirmeye çalışan bir insan aslında sizi olduğunuz gibi sevmiyor demektir ve bu da aranızda gerçek bir aşk olmadığına dair en büyük işaretlerden bir tanesi.

Sizi beğenecek insan için güzel olmaya çalışmanız çok normal, ancak bunu yaparken fiziksel temel niteliklerinizi bozacak kadar çaba içerisine girmek maalesef kabul edilemez. Partneriniz için estetik operasyonlar geçirmek, yorulana kadar spor yapmak, yok yere aç kalmak gibi radikal şeyler gerekliyse bunların gelip geçici bir aşkın işaretleri olduğu söylenebilir. Dolayısıyla sizi fiziksel olarak çekici bulmayan birisine kendinizi beğendirmek için olmadık fiziksel değişimler içerisine girmeyin.

Kendinizi olduğunuzdan daha zayıf göstermeniz bazı erkeklerin egosunu okşayabilir ve onlar da sizi mutlu edebilmek için çaba gösterirken egolarını da okşayabilirler. Halbuki sevmeye değer bir erkek güçlü bir karaktere sahip olmalı, böylesine yapay ego okşamalarına ihtiyaç duymamalıdır. Güçlü bir kadından hoşlanmayanlar ise hedefinizde olmamalılar. Kendi başınıza kaldığınızda sizi kurtaracak tek şeyin kendi gücünüz olduğunu unutmayın.

Bazen erkekler illa ki çocuk sahibi olmak isterler ancak bebeğin taşınması, bakımı, emzirilmesi gibi pek çok şey anneye kalmaktadır. Dolayısıyla bebeğin sorumluluğunu alacak kadar kendinize güvenmiyorsanız, sırf eşiniz istedi diye çocuk yapma fikrine meyil etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.