Aşk Acısı Nasıl Geçer

Aşk Acısı Nasıl Geçer?

Aşk acısı herkesin hayatında en az bir defa yaşadığı acılar arasında yer alıyor ve çok sevdiğimiz bir insandan ayrıldıktan sonra bu ayrılığın verdiği acıyı kaldırmakta bir hayli zorlanıyoruz. Hatta bazıları bir ilişki yaşamadıkları halde o kişiyle birlikte olamadıkları, reddedildikleri için de bir aşk acısı içerisinde olabiliyorlar. Dolayısıyla aşk acısı nasıl geçer sorusunu neredeyse herkesin kendine sorduğu bir gerçek. Sizler için bu konuda biraz araştırma yaptık ve aşk acısını en hafif şekilde atlatabilmeniz için yapmanız gerekenleri belirtmeye karar verdik.

Pek çok kişi maalesef ayrıldığı ve sevmeye devam ettiği kişiyi tam anlamıyla hayatından çıkarmaz ve bu nedenle acısını yaşamaya devam eder. Hatıra olarak tutmaya devam ettiğiniz tüm eşyalar, fotoğraflar ve sosyal medya profilleri, maalesef size aşkınızı hatırlatıp duracak ve bundan bir an önce kurtulmanız gerekli. Sosyal medyada onu takibi bırakmalı, hatırası da olsa onu çağrıştıran tüm eşyalardan bir an önce kurtulmalı ve fotoğraflarınızı da temizlemelisiniz. Aksi taktirde zihninizde onu hep canlı tutmaya devam edeceksiniz ve bu nedenle aşk acısından kurtulmanız da mümkün olmayacak.

Aşk acısı sebebiyle sigara, içki, uyuşturucu gibi maddeleri kullanmaya başlamak veya kullanıyorsanız miktarlarını arttırmak, maalesef sizi bu batağın içerisine daha çok çekecektir. Vücudumuza anlık olarak keyif veren bu maddeler, maalesef bir süre sonra bağımlılığınızı arttıracaklardır ve almadığınız zaman daha büyük bir keyifsizlik içerisine düşmeniz mümkün. Bunun yerine size moral verecek etkinliklere katılabilir, spor yapabilir ve böylece doğal mutluluk hormonları salgılayarak aşk acısını yapay değil gerçek yöntemlerle ardınızda bırakabilirsiniz.

Eğer bir ilişki içerisinden çıktıysanız aşk acısı yaşamanızın bir diğer sebebi muhtemelen boş vaktinizde ne yapacağınızı bilmemenizdir. Pek çok birey, ilişkinin genel vakti içerisinde doldurduğu yeri bir anda boş bulur ve bu boşluklarda aşk acısını düşünür durur. Halbuki keşfedebileceğiniz pek çok etkinlik ve hayatın kendisi sizi beklemeye devam ediyor. Ne kadar üzüldüğünüzü düşünmeyi bırakın ve size keyif verecek aktiviteleri değerlendirmeye başlayın.

Dostlarınızın bu konuda size ne kadar yardımcı olacaklarını da unutmayın. Onları moral bozukluğunuz nedeniyle atlatmak yerine birlikte keyifli vakit geçirmeye çağırırsanız, aslında sosyal hayatınızın sadece ilişkinizden ibaret olmadığını da fark edeceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.