Aşıkken Yapılmaması Gerekenler

AŞIKKEN YAPILMAMASI GEREKENLER

Aşık olmak hepimizin hayatında en az bir defa karşılaştığımız durumlar arasında ve aşkın gözü kördür dedikleri gibi aslında aşıkken pek çok hatayı da yapmaktan çekinmiyoruz. Halbuki bu durum bizim için o an memnun edici gibi görünse de, ayrılıkların ardından yapılan bu hataların ne kadar önemli olduklarını görüyoruz. Dolayısıyla aşıkken yapılmaması gerekenler hususunda sizi bilgilendirmek istiyoruz. Unutmayın, aşık olmanız kendinizden ödün vermenizi gerektirmiyor.

Aşık olan bireylerin genellikle ilk yaptıkları şey, bütün vakitlerini sevdikleri kişiyle geçirmeye çalışmak ve bu uğurda kendi hobilerinden, sevdikleri şeylerden ve aktivitelerden uzaklaşmak olmaktadır. Zira kendini karşısındaki bireye göre ayarlamaya çalışan kadın ve erkekler, bu uğurda kendi hoşlandıkları şeylerden vazgeçiyorlar, bunun yerine partnerlerinin aktivitelerine katılmaya çalışıyorlar. Halbuki ikiniz bu konuda illa ki %100 uyumlu olmak zorunda değilsiniz ve bazen onun kendi hobilerine, sizin kendi hobilerinize vakit ayırmanız gerekebilir. Eğer kendi hobilerinizi çok bırakırsanız, ilişki sona erdiğinde kendinizi vaktinizi boşa geçirmiş gibi hissedeceksiniz.

Yapılan bir diğer önemli hata ise ilişkiye başladığınız anda arkadaşlarınızı boş vermektir. Bunda tabii ki tüm vaktinizi sevgiliniz ile geçirmek istemenizin payı oldukça büyük. Fakat unutmayın ki arkadaşlarınız ondan önce vardılar ve ondan sonra da var olacaklar. Onun sizin arkadaşlarınızı sevip sevmemesi çok da önemli değil çünkü onlar sizin arkadaşlarınız ve herhangi bir ayrılık durumunda onlar yanınızda olacaklar. Dolayısıyla arkadaşlarınızı kesinlikle ihmal etmeyin.

Sevilen kişinin adını dövme olarak yaptırmak en pişman olunan ancak yine de en sık yapılan hatalar arasında bulunuyor. Diğer hataların aksine dövmenin ortadan kaldırılması daha zor olduğu için böyle bir hataya düşmemenizi öneriyoruz. Evli çiftlerin bile boşanabildiklerini dikkate alırsak, dövme yaptırmak bir ilişkide yapılabilecek en büyük hatalardan birisi.

Gecelere kadar onunla konuşmak, gündüz vakti buluşmak için bahaneler uydurmak, özellikle çalışan bireylerin kariyerlerinde büyük sıkıntı yaşatacaktır. Çünkü sabahları dinç olmadığınızda işinizi iyi yapamaz, dışarıda onunla buluşmak için bahaneler uydurduktan sonra bir çalışana ya da yöneticiye yakalanabilirsiniz. Bir ilişki için geleceğinizi yaratan kariyerinizi riske atmaktan kesinlikle kaçınmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.