Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Yöntemleri

AMELİYATSIZ YÜZ GENÇLEŞTİRME YÖNTEMLERİ

Yayın Tarihi10 Ağustos 2016 | ESTETİK CERRAHİ

Estetik ameliyatlar pek çok kişinin istediği gençliğe kavuşmasına yardımcı oluyorlar ancak her ne kadar günümüzde herhangi bir risk mevcut olmasa da ameliyat olmaya insanların soğuk yaklaştıkları da bir gerçek. Bu nedenle ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemleri de büyük bir önem kazanıyorlar ve her geçen gün daha da fazla tercih ediliyorlar. Sizler için en sık kullanılan bu yöntemlere kısaca bir göz atalım dedik.

İple Yüz Germe – Asma

Çok ince ve kendiliğinden eriyen ipler, bu yöntemde küçük iğnelerle deri altına enjekte ediliyorlar ve yarattıkları cildi tamir etkisi sayesinde sarkmış olan yüz derisinin yeniden yukarı çıkması mümkün oluyor. Bölgedeki kan dolaşımını arttıran, kolajen üretimi destekleyen bu iplikçikler, bir süre sonra ortadan kayboluyorlar ve rahatsızlık vermeden hayatınıza devam etmenize imkan tanıyorlar. Son nesil iplerin çengelli olmaları sayesinde etkinin daha da uzun süre devam ettiğini belirtelim.

Lazerle Yüz Gençleştirme

Lazerle deri altındaki hücrelere yapılan operasyonda, bu hücrelerin yeniden aktif hale gelmeleri sağlanıyor ve artan kolajen üretimi ile cildin kendini tamir etmesi sağlanıyor. Yıllar içerisinde deaktif hale gelen kolajenler, lazer sayesinde aktifleştikten sonra cildi hızlı bir şekilde tamir işine girişiyorlar. Cilt yüzeyine herhangi bir etkisinin olmaması sayesinde işlemlerden sonra rahatsızlık hissetmek de imkansız.

Mezoterapi

Yüzdeki istenilen bölgelere mikroenjeksiyon yapılarak gerçekleştirilen mezoterapi tekniği, hücrelerin yenilenmelerini ve bunun yanında daha elastik bir hale gelmelerini sağlayabiliyor. Bilhassa kan dolaşımını hızlandıran bu yöntem, ciltte bulunan lekelerin ve morlukların da ortadan kaldırılmasına yardımcı oluyor.

Dolgular

Vücuda uygun bir madde kullanılarak gerçekleştirilen dolgu teknikleri, çökmüş, altı boşalmış ve sarkmaya başlamış bölgelerde çok ciddi sonuçların alınmasını sağlıyorlar. Zaman zaman botoks ile birlikte uygulanan dolgu uygulamaları, genellikle iki yıla kadar aktif bir işlev sağlıyorlar ve bunun ardından yeniden bir uygulama gerçekleştirmek gerekebiliyor.

Ses Dalgaları ile Yüz Germe

Ultheraphy adı verilen yeni yöntem ise cildin altındaki bölgelere ses dalgalarının gönderilmesini sağlıyor ve alttaki astar tabakasında çok küçük hasarlar yaratıyor. Hasarlanan bu bölüm ise büzüşerek kendini yenilemeye başlıyor. Azalan hacim nedeniyle gerilmenin sağlanması ise uzun süre güzel ve gergin bir cildin elde edilmesine yardımcı oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.