Akmayan Makyaj Nasıl Yapılır

AKMAYAN MAKYAJ NASIL YAPILIR?

Pek çok kişi akmayan makyaj uygulamalarının sadece deniz, havuz gibi yazlık yerlerde işe yarayacağını düşünür ve bu nedenle konuya pek de hakim değildir. Halbuki gün içerisinde yüzümüzün maruz kaldığı dış koşullar, yiyip içtiklerimiz, yüzümüze dokunduğumuz anlar gibi tüm zamanlarda maalesef makyajımızın akması veya bozulması büyük bir rahatsızlık oluşturuyor. Akmayan makyaj nasıl yapılır sorusuna yanıt aradığımız için sizleri bu konuda hemen bilgilendirmeye başlayalım.

Akmayan Fondöten Var mı?

Fondötenlerin akmamasını sağlamanın neredeyse imkansız olduğunu söyleyebiliriz. Bunun en temel sebeplerinden bir tanesi ise altına sürmemiz gereken nemlendiricinin, fondötenin biraz daha kolay akmasına neden olması. Ancak bunun üstesinden gelebilmek için renkli nemlendiricileri kullanabilir ve fondöten uygulamayı bir kenara bırakabilirsiniz. Adlarını sık sık duyduğumuz bb ve cc kremler tam da bu işe yarıyorlar.

Eğer bu kremler sizin için yetersizse, fondöteninizin üzerine transparan pudra uygulaması yapmayı da deneyebilirsiniz. En sonunda ise makyaj sabitleyici ürünleri fondöten üzerinde uygulayarak biraz daha dayanıklılık elde edebilirsiniz. Kalıp fondötenlerin dış koşullara karşı biraz daha dayanıklı olduklarını da belirtmeden geçmeyelim.

Dudaklara Ne Yapmalı?

Dudaklarımıza sürdüğümüz ruju biraz daha kalıcı yapabilmek için öncelikle çift kat ruj sürmeli, katlar arasına da transparan pudra uygulaması yapmalıyız. Eğer iyice sağlam olmasını istiyorsanız, ikinci kat rujun üzerine bir de parlatıcı sürebilir, böylelikle rujunuzun çoğu durumda akmadan kendisini koruyabilmesine yardımcı olabilirsiniz.

Göz Makyajında Akmayan Dönem

Göz makyajının genelde biraz detaylı olduğu ve zahmet gerektirdiği aşikar. Dolayısıyla makyaj yapan kadınların en büyük sıkıntılarından bir tanesi, bu bölgedeki makyajın kolayca akması ve bozulması. Farlar için krem olan ürünleri kullanırsanız makyajınız daha zor akacaktır ve bunun yanında içeriğinde sim olan ürünlerin de akmaya karşı biraz daha dirençli olduklarını belirtelim. Eyeliner sürmeyi sevenler ise sıvı eyelinerların akmasının daha zor olduğunu unutmasınlar.

Ürünlere Göz Atın

Bu kadar çok adımı uygulayarak makyaj yapma süresini uzatmak istemeyenler ise, direkt olarak su geçirmez ürünlere yönelebilirler. Piyasada pek çok su geçirmez makyaj ürünü bulunuyor ve bunlar bilhassa yaz aylarında kurtarıcı haline gelebiliyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.