Ağda Sonrası Lekelere Çözüm

AĞDA SONRASI LEKELERE ÇÖZÜM

Ağda sonrası lekeler maalesef pek çok kadının hayatını ona zehir edebiliyorlar çünkü bu lekelerin oldukça uzun süreli olarak cilt üzerinde durmaları, bilhassa özel gün ve geceler için ağda yaparak kusursuz bir görünüme sahip olmak isteyen kadınların, tam tersi sonuçlar elde etmelerine neden oluyorlar. Dolayısıyla bu lekelere karşı neler yapabileceğinizi biraz değerlendirmek gerekiyor.

Ağda sonrasında ortaya çıkan koyu renkli lekeler, cildi tamir etmek isteyen melanin pigmentinin deride toplanması sonucunda ortaya çıkıyorlar ve özellikle yüz bölgesindeki ağda uygulamalarında bu sorunla karşılaşmak mümkün. Zira yüzümüzdeki cilt diğer bölgelerimizden çok daha hassas ve bu bölgede uygulanan ağda sonucunda derinin üst katmanı zarar görüyor. Yani yüzdeki ağda lekelerinden kaçınabilmek için yapılması gereken şey, ağda haricindeki yöntemleri kullanarak tüyleri almak. Bunun yanında bazı ağdalar daha az yapışkanlığa sahip oldukları için deriye daha az zarar veriyorlar ve böylece lekelerden kaçınmak da mümkün olabiliyor.

Ayrıca sıcak sir ağda yerine soğuk ürünleri tercih etmek de bu konuda ciddi anlamda yardımcı oluyor. Eğer hali hazırda lekelerle boğuşmak zorundaysanız tek yapmanız gereken garip formülleri bir araya getirmek yerine güzel yağlı bir nemlendirici krem kullanmak. Bu krem sayesinde bölgenin kendini tedavi etme süreci hızlanıyor ve lekeler bir an önce ortadan kalkıyorlar. Geçmişte Bepanthen krem bu iş için idealdi ancak onun piyasadan kalkmasıyla birlikte Bepanthol kullanımı gerekli oldu lakin Bepanthol maalesef Bepanthen kadar etkili değil. Son dönemlerde Pantenol kremin bu iş için çok etkili olduğu da kulağımıza çalınanlar arasında.

Çeşitli kaynaklarda bu lekelere karşı bal, deniz suyu, sirke, bebek pudrası gibi garip karışımlardan oluşan formüllerin önerildiğini görebiliyoruz ancak yüzünüzle nasıl bir tepkimeye gireceğini bilmediğiniz bu tip ürünlerden kaçınmalı, medikal olarak faydaları bilinen merhemleri kullanmayı tercih etmelisiniz. Aksi taktirde alerjik reaksiyonlardan kaynaklanan sıkıntılarla uğraşmanız işten bile olmayacaktır.

Eğer hiç bir kreme erişiminiz yoksa ve acilen lekelerinizden kurtulmanız gerekiyorsa, vazelinin bu konuda ciddi bir etkisinin olduğunu da belirtelim. Yaraların iyileşme sürecini bile hızlandırabilen vazelin, petrolden üretilmesine karşın güvenle kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.