Afrodizyak Yiyecekler Nelerdir

AFRODİZYAK YİYECEKLER NELERDİR?

Yayın Tarihi02 Şubat 2018 | BESLENME

Afrodizyak yiyecekler denildiğinde, karşı taraftaki cinsel duyguları uyandıran besinler akla gelmeli ve aslında bu besinler sandığınız kadar az miktarda da değiller. Pek çok besinin içerisindeki bazı özel maddeler, onların bireyleri cinsel anlamda daha hevesli yapmaya yarıyor ancak tabii ki yiyeceklerin etkileri de bir yere kadar. Yani afrodizyak etkili yiyecek tüketen birisinin bir anda kendini kaybedeceğini de düşünmemeli, bunların sadece cinselliği destekleyici bazı besinler olduklarını unutmamalısınız.

Zeytinin Roma İmparatorluğu’ndan bu yana bu kadar popüler olmasının elbette bir sebebi var. Zeytinin içeriğindeki yüksek vitamin, protein ve mineral içerikleri, onun hem kalp ve damar sağlığı için ciddi bir fayda sağlamasına yardımcı oluyor hem de daha iyi çalışan bir kalp damar sistemi, cinsel organlara taşınan kanın da daha kaliteli olmasını sağlayarak cinselliğe katkı sağlıyor.

Yeryüzünde bilinen en güçlü afrodizyaklardan bir tanesi sarımsak ancak genellikle kokulu olduğu için yeterince rağbet görmüyor. Halbuki pişirerek tükettiğinizde o kadar kokmayan sarımsak, iki kişi karşılıklı olarak sarımsak tükettiyse de pek rahatsız edici olmuyor. Antibiyotik etkileri ise onun sağlığa genel anlamda ne kadar faydalı olduğunun bir işareti.

Çilek de genellikle afrodizyak etkili ürünler arasında biliniyor ancak onun bu konudaki etkisi genellikle renginden ve görünümünden kaynaklı. Filmlerde veya diğer yayınlarda seksi bir meyve gibi gösterilmesi de onun afrodizyak etkisinin biraz psikolojik olmasına sebep oluyor. Ancak zihnimizde yaşanan cinsel dürtülerin psikolojik olarak tetiklenmeleri hiç de nadir rastlanan bir şey değil ve bazen bu durum fiziksel afrodizyaklardan daha etkili olmalarını sağlıyor.

Zencefil ise sarımsak gibi her yere eklenmesi gerekenler arasında. Hem güzel kokan hem de vücudun tüm enerji üretimini destekleyen zencefil, psikolojik olarak kendinizi iyi hissetmenize de yardımcı oluyor. Dolayısıyla onu tatlıların içinde kullanabilir, yemeklere ekleyebilir veya çayını bile yapabilirsiniz.

Alkol tüketenler için kırmızı şarabın çok ciddi bir afrodizyak etkisi mevcut çünkü kan damarlarını genişleten ve kan yapan kırmızı şarap, kalbin daha verimli çalışmasını sağlarken zihni de biraz rahatlatıyor ve cinsellik için bireyleri daha uygun hale getiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.