2017 Dekorasyon Trendleri ve Renkleri

2017 DEKORASYON TRENDLERİ VE RENKLERİ

Yayın Tarihi03 Ocak 2017 | EĞİTİM

Dekorasyon trendleri ve dekorasyonda kullanılan renkler her sene değişim gösteriyorlar ve dolayısıyla evlenen veya yeni ev dizecek olan, yahut evini yenileyecek olan kişiler de elbette mobilyacılarda her zaman yeni trendlere göre eşyaları bulabiliyorlar. Ancak önceden planlama yapmak isteyenler için bu sene mağazalarda neler bulabileceklerine dair biraz öngörüde bulunmaya çalıştık. Çünkü beklenmedik şeylerle karşılaşma ihtimaliniz her zaman mevcut. Unutmayın ki ev dekorasyonunda o yılın trendlerine uymak aldığınız eşyaları birbirine uydurma konusunda da çok faydalı olacaktır.

Geçen senelerde komodinleri yatak odasının farklı yerlerine dağıtmak biraz moda olmuştu ancak bu sene komodinler tekrar yatağın her iki tarafına geri dönüyorlar. Hatta yatak başlarına geri gelen komodinler bir de süslenmeliler. Bu nedenle komodin üstüne güzel bir çiçek, kitaplar ve lamba ile gereken süslemeyi yapmanız gerekiyor. Bu sene yatak odası dekorasyonları bir hayli dikkat çekici olacak.

Bir kaç senedir beyaz ağırlıklı ve biraz boş bir his veren renkler popülerlerdi ancak bu sene daha pastel tonlar ve sıcak görüntüler bekleniyor. Dolayısıyla evinizin duvarlarını da muhtemelen biraz koyu renkli çıkacak olan 2017 mobilyalarına göre ayarlamanız gerekiyor. Her tarafta açık veya koyu kahve tonlarını görünce şaşırmayın.

Geçtiğimiz yıllarda kaktüsler ve kaktüs benzeri bitkiler ev dekorasyonunda zirve yaptılar ancak artık onların dönemi biraz sona erdi. Artık bu sene tavana iple asılmış saksılarda bulunan bitkilere geçiş yapılacak ve ev bitkilerinde bu dönemin bir kaç sene sürmesi bekleniyor. Eğer evin her yanına kaktüs doldurduysanız elbette onları da atmayın çünkü kaktüsünüz de bir canlı ve yaşamayı hak ediyor.

Eskilerin lüks görünümlü, elit tarzda mobilyaları da bu sene popüler olacak. Yani duvarlarda damarlı mermer görüntülerine, metal tonlarındaki sehpalara ve deri yahut kadife koltuklara hazır olmalısınız. Son bir kaç senedir devam eden modern görüntü yerini biraz daha klasik bir görüntüye bırakacak ve kendinizi bir malikanede yaşıyor gibi hissedeceksiniz.

Bakır son senelerde zaten yükselişteydi ancak onu pek çok alanda kullanmaya devam edeceğiz. Bilhassa doğrudan kullanılabilen eşyalar yerine dekorasyonda bakırın ciddi bir önem kazanması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.