Makyaj Çantasında Neler Var, Olması Gerekenler

MAKYAJ ÇANTASINDA NELER VAR?

Yayın Tarihi03 Temmuz 2013 | KOZMETİK BAKIM

Kadınların makyajlarına ve kozmetik bakımlarına ne kadar değer verdikleri ortada. Özellikle özel gün ve gecelerde her kadının makyaj çantasının tam teşekküllü olması gerekiyor ve acil durumlarda hem güzelliği korumak hem de zorda kalmamak için bu çantanın doğru bir şekilde hazırlanması önem kazanıyor. Zira gerekli malzemeleri çantanıza koyarken bir yandan da gereksizleri doldurursanız bu defa da hamallık yapmanız gerekir ve boşu boşuna yük taşımış olursunuz.

Makyaj çantasında neler var ve makyaj çantasında olması gerekenler nelerdir soruları aklınızı kurcalıyorsa size olmazsa olmaz malzemelerden bahsedeceğiz. Elbette aşağıda bahsedeceğimiz kozmetik malzemelerin bir minimum olduğunu ve özel ürünler kullanmayı seviyorsanız onları da unutmamanız gerektiğini bir kez daha hatırlatalım.

İlk olarak yanımızda bulunması gereken malzeme tahmin edersiniz ki rujumuz. Zira kadınların yüzlerinde en çok dikkat çeken organlardan bir tanesi dudaklar ve kötü görünen dudakların bir buluşmayı çok daha kötü hale getirebileceği aşikar. Her zaman taze olması gereken dudak makyajınız hava koşulları, yiyecek ve içecekler ile yanlışlıkla silmeler sonucunda bozulabiliyor. Makyaj çantanızda bulunduracağınız favori rujunuz sizi bu dertten kurtaracaktır.

Ayrıca özellikle çok sıcak ve çok soğuk ortamlarda cildinizdeki bozukluklar daha belirgin hale gelecektir ve bu durumun önüne geçmenin en büyük yolu fondöten veya kapatıcılar kullanmaktan geçer. Her durumda ve acil kusur gizleme vakalarında kullanılmak üzere çantanızda yedek bulunacak bir kapatıcı hoş görünmek istediğiniz anlarda yardımınıza koşacaktır. Ayrıca olmadık zamanlarda çıkabilen uçuklara karşı da geçici bir çözüm olarak kullanabilirsiniz.

Nemlendirici kremler ise özellikle bütün günü dışarıda geçiren kadınların kurtarıcısı diyebiliriz. Sürekli olarak araba egzozları, rüzgarlar, güneş, sıcak, soğuk ve onlarca farklı sert koşul altında cilt hemen kendini bırakmaya başlar ve kurur. Bu kuruma ise kırışıklara, dökülmelere ve hatta kapatıcılarda sorunlara neden olur. Düzgün bir şekilde nemlenen cildiniz bir yandan sağlığını korurken bir yandan da yüzünüzün yağ dengesinin korunmasına destek olur.

Eğer göz kalemi ya da far kullanıyorsanız tercihinize göre bu malzemeleri de çantanıza ekleyebilirsiniz. Bunlar dışındaki kozmetik bakım ürünleri mecburi değil opsiyonel olacakları için alıp almamak size kalmış diyebiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>