Evlilik Teklifi Almak İçin Ne Yapmalı

EVLİLİK TEKLİFİ ALMAK İÇİN NE YAPMALI?

Yayın Tarihi28 Mart 2013 | EVLİLİK

Sevgilinizin size evlenme teklif etmesini istiyor ve onu çok seviyor olabilirsiniz. Ancak erkekler bu konuda biraz çekingen oldukları ve akıllarında evliliğe dair pek çok soru varolduğu için genellikle kadınları çileden çıkarabiliyorlar. Çok seven erkeklerin bile özellikle gelecek kaygısı, utangaçlık, evliliği yaşlanma olarak görme, sorumlulukları erteleme gibi sebeplerden dolayı evlenme teklif etmedikleri bir gerçek. Eğer bir şekilde erkek arkadaşınıza onunla evlenmek istediğinizi doğru yoldan gösterebilirseniz evlenme teklifi almak için yapmanız gerekenleri tamamlamışsınız demektir. Dilerseniz sizin için hazırladığımız kısa maddelerimize geçiş yapalım.

İlk olarak yapmanız gereken birlikte gerçekleştirdiğiniz aktiviteler sırasında onun evlilik hakkındaki korkularının yersiz olduğunu hissettirmek olmalıdır. Özellikle tanıdıklarınızın düğünlerine gittiğinizde ne kadar mutlu olduğunuzu, evlilik hayalinizin bulunduğunu ve bu mutluluğu ona rahatsız etmeyecek şekilde belli etmeniz kafasında biraz daha evlilik kavramının şekillenmesini sağlayacaktır.

Kadınlardaki sahiplenilme duygusunu tatmin etmek için sahiplenen duruma gelmeyi seven erkekler, biraz da karakter yapılarından dolayı onu bu yönleri, cömertliği, desteği ile övmeniz durumunda bunu seveceklerdir ve sizin onun için ideal bir eş olduğunuza inanacaklardır. Erkekler kendi kendine yetebilen, kabiliyetli ve güvenli kadınlardan hoşlansalar da bunun çok fazla ileri giderek ukalalık ya da küstahlık seviyesine varmasından pek hoşlanmazlar.

Aynı zamanda eş adayınıza güven vermeniz, iyi günde olduğu kadar kötü günde de ona destek olmak için elinizden geleni yapacağınızın işaretlerini ortaya koymanız sizi evlilik için daha fazla düşünmesini sağlayacaktır. Özellikle güven konusunda büyük takıntıları olabilen erkekler her şeylerini emanet edebilecekleri ve sevebilecekleri koruyucu yapıdaki kadınları eşleri olarak hayal edebilmekteler.

Ayrıca sevgilinizi çok fazla sıkmamak ve kendi çevresi, hobileri, arkadaşları ve alışkanlıkları ile vakit geçirmesine izin vermek, hatta bunları desteklemek evlendiğinizde onun üzerinde baskı oluşturmayacağınız duygusunu verecektir ve evliliğe dair korkularının bir kısmını yenmesine neden olacaktır.

Ne yazık ki başvurulacak son çarelerden bir tanesi ise sevgilinize rest çekmek ve durumdan rahatsızlığınızı bildirmektir. Ancak bu yöntemi uygulamadan önce gerçekten maddi, manevi, ailevi herhangi bir sorunu olup olmadığından emin olmalı ve tamamen keyfinden dolayı evlenme teklif etmediğini biliyor olmalısınız. Aksi taktirde Dimyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan olabilir ve sevdiğinizi kaybedebilirsiniz. Bu yöntemin keyfi olarak evlilik teklifi yapılmadığı durumlarda işe yaradığı yaygın bir şekilde kabul görmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>